Slovník | Vyhledávání | Mapa webu
 
Analýza a modelování dynamických biologických datÚvod do matematického modelování Využití Maple v matematickém modelování MapleCloud

Logo Matematická biologie

MapleCloud

Společnost Maplesoft vytvořila systém MapleCloud (http://maplecloud.maplesoft.com/) , který umožňuje uživateli publikovat, sdílet zápisníky a dokumenty Maple, ať již pro své vlastní skupiny uživatelů, nebo pro všechny uživatele tzv. Public MapleCloud a MathApps. Systém MapleCloud umožňuje vytvářet své vlastní skupiny uživatelů (Community), pro které můžete sdílet své dokumenty, případně i dokumenty ostatních členů této skupiny.

Systém MapleCloud je nyní přístupný z webových prohlížů, a to jak z počítačů, tak i tabletů – stačí se jen připojit na webovou adresu http://maplecloud.maplesoft.com/, což umožňuje procházet a vyhledávat v celém obsahu MapleCloud, číst jeho zápisníky a dokumenty, a dokonce i pracovat s aplikacemi Maple, a to bez použití Maple.

Chcete-li sdílet obsah zápisníku jako sdílený obsah, vytvářet, spravovat a připojovat skupiny uživatelů a zobrazovat obsah specifický pro Vámi vytvořenou skupinu, musíte se nejprve zaregistrovat do Maplesoft komunity na webové adrese (www.maplesoft.com/members/sign_up_form.aspx), kde stačí vyplnit několik informací, viz obr. 3.39, kterými si vytvoříte svůj účet.

Obrázek 3.39: Registrace do Maplesoft komunity

Maplesoft Vám zašle e-mail na Váš e-mail uvedený v registračním formuláři a po potvrzení vlastnictví zadaného emailového účtu pomocí odkazu v zaslaném emailu od Maplesoftu je možné se hned do systém MapleCloud přihlásit a aktivně v něm pracovat.

Systém MapleCloud je možné použít i bez jakékoliv registrace, ale to jen v případě, že není potřeba žádat o členství v nějaké soukromé skupině. Toto použití je možné, ale jsou k dispozici zápisníky a dokumenty v Maple ve dvou seznamech Public MapleCloud a Math Apps, které jsou převzaty z nápovědy Maple, viz obr. 3.40.

Obrázek 3.40: MapleCloud bez přihlášení

Existuje mnoho způsobů, jak přistupovat k obsahu v systému MapleCloud:

  1. Prostřednictvím webového prohlížeče: MapleCloud je přístupný z webového prohlížeče, jak z počítačů, tak tabletů. Můžete procházet a vyhledávat velké množství zápisníků Maple, číst dokumenty, a dokonce i komunikovat s aplikacemi v Maple, to vše bez instalovaného Maple. Technologie MapleNet poskytuje matematický výkon Maple v aplikacích zápisníků, takže vše, co potřebujete, je standardní webový prohlížeč.
  2. Pomocí volné aplikace Maple Player: Každý může získat přístup do MapleCloud pomocí volně stažitelné aplikace Maple Player a komunikovat s aplikacemi zápisníků zde uložených. Po stažení dokumentu nebo zápisníku Maple, lze použít aplikaci Maple Player také pro práci v režimu offline na mobilu nebo tabletu.
  3. Pomocí Maple: Uživatelé, kteří mají instalovaný Maple mohou přistupovat do MapleCloud ze zápisníku Maple prostřednictví PALETY MapleCloud a okamžitě stahovat dokumenty a zápisníky z MapleCloud do jejich běžících zápisníků.
 
vytvořil Institut biostatistiky a analýz Lékařské fakulty Masarykovy univerzity