Slovník | Vyhledávání | Mapa webu
 
Analýza a modelování dynamických biologických datLineární a adaptivní zpracování dat: řešené úlohy v MATLABu

Lineární a adaptivní zpracování dat: řešené úlohy v MATLABu

Autor: RNDr. Roman Vyškovský (vyskovsky@iba.muni.cz)

Sbírka příkladů “Lineární a adaptivní zpracování dat: řešené úlohy v MATLABu” vnikla v rámci řešení projektu MUNI/FR/1529/2016 “Fond rozvoje MU” jako studijní opora k předmětu Lineární a adaptivní zpracování dat (Bi0440). Náplní sbírky jsou příklady, které ukazují použití metod probíraných v rámci zmíněného předmětu na reálných nebo modelovaných datových souborech z oboru biologie, medicíny a environmentální oblasti. Vyřešením sbírky student lépe pochopí probíranou látku a získá schopnosti převádět často nesnadno uchopitelnou teorii do praxe. Sbírka obsahuje 20 příkladů rozdělených do pěti kapitol kopírujících již zavedené dělení předmětu Lineární a adaptivní zpracování dat. Ke každému z témat je vypracováno několik příkladů ve formě rozřešených skriptů a funkcí napsaných v Matlabu, které jsou zde ke stažení. Každý příklad obsahuje dílčí úkoly, které má student za úkol doprogramovat podle pokynů vepsaných v komentářích. Správná řešení úkolů a objasnění prováděných výpočtů jsou uvedena v pdf dokumentu.

Sbírka příkladů slouží zejména pro samostudium a procvičování, ale také ke zlepšení kontaktní výuky v praktických cvičeních předmětu Lineární a adaptivní zpracování dat.

NázevZadal
ico Lineární a adaptivní zpracování dat: řešené úlohy v MATLABu (vytvořeno: 27. 12. 2017, poslední úpravy: 19. 9. 2018)6,51 MB
ico Příklady ke stažení (vytvořeno: 27. 12. 2017, poslední úpravy: 12. 2. 2018)42,89 MB
 
vytvořil Institut biostatistiky a analýz Lékařské fakulty Masarykovy univerzity