Slovník | Vyhledávání | Mapa webu
 
Analýza a modelování dynamických biologických datÚvod do matematického modelování Využití Maple v matematickém modelování


Logo Matematická biologie

Využití Maple v matematickém modelování

V této výukové jednotce shrneme základy využití Maple v matematického modelování biologických systémů, aby si studenti uvědomili, jak jej výhodně využívat v matematickém modelování a pochopili, proč využívat vlastností Maple a jeho webového systému MapleCloud a palet Component a MapleCloud v zápisnících a dokumentech Maple k nalezení, modelování a simulaci řešení chování zkoumaného systému. Soustředíme se na pochopení webového rozhraní systému MapleCloud a interaktivního dynamického modelování s využitím komponent z palety Component a MapleCloud s možností napojení na systém MapleCloud, které umožňující každému uživateli se zaregistrovat na webu na adrese http://maplecloud.maplesoft.com/.

Jakýkoli Maple dokument v MapleCloud umožňuje využívat interaktivní komponenty z palet Components prostřednictvím grafického rozhraní (GUI – Graphic User Interface), jako jsou grafy, posuvníky, číselníky, matematická vstupní a výstupní pole, která lze interaktivně využívat a nejen prohlížet, a to i těmi uživateli, kteří nemají Maple. Každý uživatel, který má instalován Maple, může své matematické aplikace (zápisníky a dokumenty) v Maple použít pomocí systému MapleCloud a podělit se o ně s kýmkoliv, kdo je zaregistrovaný v systému MapleCloud. Takto lze řešit a zkoumat stovky nejrůznějších řešených úloh v Maple, provádět výpočty a simulace a vizualizovat výsledky řešení v 2-D, 3-D grafech a animaci.

Více o MapleCould a jeho použití dozvíte zde.

 
vytvořil Institut biostatistiky a analýz Lékařské fakulty Masarykovy univerzity